زندگی از نظر کیاراد

من، مامان کیاراد با اینکه هر روز شاهدحرف های جالب و شنیدنی از کیاراد هستم ولی دیروز صبح چیزی در مورد زندگی گفت که به نظرم حیف است اینجا برایش به یادگار ثبت نشود.

صبح بعدز اینکه مطمئن شد می تواند به جای مهدکودک به خانه پدر بزرگ برود، آشکار خوشحال شد و کیف اش کوک. بعدگفت:

"بیلیسن مامان، زیندگاننیخ البیر کیتابکیمین دی. بیر صفحسی یاتماخ دی، بیر صفحسی یوخودان دورماخ دی، بیر صفحسی اویناماخ دی ، بیر صفحسی دَ مثلا قوناخ گتماخ دی. حتی غذایماخ دا بیر صفحسی اولابیلر."

این ها رو گفت و خندید و گفت مگه نه مامان؟ من هم خندیدم و موندم که چه زود به این تشبیه رسید این پسرک.

 

معنی سخنرانی پسرک: "میدونی مامان، زندگی مثل یه کتاب هست. یک صفحه اش خوابیدن هست، یک صفحه اش از خواب بیدار شدن،یک صفحه اش بازی کردن و یک صفحه دیگرش هم مثلا مهمانی رفتن است. حتی غذا خوردن هم می تواند یک صفحه اش باشد."

 

پریروز هم به تنهایی با استفاده از دو لوله دستمال توالت و دو عدد چسب زخم از فرط تنهایی (چون ما خواب بودیم) یک دوربین خوشگل درست کرده بود. کلی زحمت کشیده بود تا لوله ها را از داخل دستمال ها بیرون آورد و البته تمام خانه پر شده بود از دستمال.

/ 16 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان الیسا

تو گل پسر تو همه چیز استعداد داری از موسیقی گرفته تا اختراعات و ابتکارات و علی الخصوص فلسفه![قلب][گل][دست]

شهرزاد

خیلی جالب بود!!!!!! باور نکردنی!!!!!! onh ptza ;ki

مجله شهرزاد

سلام به شما دوست عزیز وبلاگ شما در جشنواره وبلاگ های مادرانه شرکت داده شد. بدینوسیله از شما و خانواده محترمتان دعوت می شود در روز سه شنبه مورخه 30 خردادماه از ساعت 10 صبح الی 12 در مراسمی که توسط مجله شهرزاد واقع در سرای روزنامه نگاران برگزار می شود حاضر شوید. در این مراسم 10 وبلاگ برتر از میان بیش از سیصد وبلاگ راه یافته به مرحله دوم داوری‌ها،‌ طی مراسمی با حضور برخی از استادان دانشگاه، معرفی و تجلیل می‌شوند. آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از سه راه شهید بهشتی، خیابان شهید اکبری، پلاک 24

تارا

کیاراد جون بیا از شیرین زبونیات بگو خاله، ما منتظریم با یه هایکوی جدید منتظرم

مهدخت

خیلی دوست دارم پسر باهوش و خوش تیپ من.خییللی[قلب][ماچ]

fatemeh-parmida

سلام وب خوبي داريد به وب من و دوستم هم سر بزنيد

مامانش

چه تشبیه جالبی! کلا همه کارهای کیاراد بی همتاست.[قلب]

مامان فاطمه و بهراد

سلام آپم زود زود بیاید[هورا][هورا][هورا][هورا] منتظرماااااااااااااااااااااااااا................[خداحافظ]

آیدا

سلام عزیزم کیاراد چه خوب ترکی صحبت میکنه با اینکه تو یه کشور دیگه هستین ولی خیلی خوب ترکی یادش دادین به وبلاگ ما هم سر بزنین من وبلاگتون رو با اجازتون لینک کردم

مامان امیرعلی

سلام عزیزم خیلی کارهای جالبی کرده ای دوست دارم همه متنهات با شیرین کاریهات با عکس باشه از مامان جونت خواهش می کنم که اگه بتونه کارهاتو با عکس بذاره.