از این روز ها

مدتی بود که من صبح ها با مامان جون ام (مامانِ بابام) می موندم تا مامان و بابا از سر کار برگردند. ولی تازگی ها دوباره قرار شده برم مهد. ترم تابستانی شروع شده و من میرم کلاس 5 ساله ها. مربی مون هم عوض شده. با اینکه توی مهد خوش می گذره و واقعا متوجه نمی شم کی وقت ناهار شد، ولی موقع خداحافظی اونقدر التماس می کنم به مامان ام و اونقدر گریه می کنم تا بلکه مامان منصرف بشه. دیروز مامان تصمیم گرفت بشینه تا من صبحانه ام رو بخورم. قرار شد خودم برم از آشپزخونه لقمه صبحونه ام رو بگیرم، آخه وقت صبحونه تموم شده بود، داشتم که می رفتم تو راه با خودم گفتم "خیلی خوب شد که تونستم مامان رو مجبور کنم بمونه پیشم" ولی انگار مامان این حرف ام رو شنید و کلک هام لو رفت!

بعد از مهد گاهی میریم اداره مامان و من میرم روی صندلی مامان می شینم و می گم من رئیس جمهورام!!

.

.

.

می دونین من این روزها به گره زدن هر نخ و طناب و پارچه ای به همدیگه و به وسایل و حتی به آدم ها علاقه شدید دارم. چند دقیقه اگر جایی باشم حتما چیز های پیدا می کنم که به هم گره شون بزنم.

من همچنان مزدا قرمز رنگ رو دوست دارم.

همچنان آدم آهنی و تفنگ و شمشیر اسباب بازی محبوب من هستند. امروز صبح مامان بهم می گفت که یکی از ماشین هام رو انتخاب کنم ببرم مهد، منهم گفتم" من که عشقِ ماشین نیستم، من عشق تفنگ ام. و چون نمی تونم تفنگ ببرم مهد، تخته هام رو می برم که خودم اونجا درست بکنم. حتی می تونم دو تا درست کنم که با یکیشون  هم پارسا بازی کنه.

پارسا اسم دوست خوب من تو کلاسمون هست. چون اونو دوست دارم اسم پسر دایی ام رو که قراره به زودی دنیا بیاد من "پارسا" انتخاب کرده ام و وقتی اسم دیگه ای براش می گن اعتراض می کنم.

شب ها به جای قصه، خاطره تعریف کردن رو دوست دارم. خاطره مامان و بابام از بچه گی های خودشون یا برادر و خواهر هاشون (خاطرات قبل از 4 سالگیشون که دنیا اومده بودند ولی هنوز هم سن من نشده بودند).

از کارتون ها بن تن، رکس، ماکس پلامین ها، ترانسفورمر ها، اسمورف ها و تام و جری رو خیلی دوست دارم.

از خوراکی ها چیپس خلالی و چیپس با طعم فلفلی یا کچاپ و پفک خلالی و کولای مشکی و شکلات رو دوست دارم.

 

 

دیگه فعلا بای بای

/ 5 نظر / 20 بازدید
شایلی

من عاشق سخنرانی پست قبل درمورد زندگی شدم واقعا چه نگاه جالبی به زندگی داره و چقدر هم زیبا توضیحش داده از تو چه پنهون پروین جون منهم کلی ذوق کردم تونستن ترکیشو درست بخونم آخه این ترکی دست و پا شکسته ای که من بلدم بیشتر در حد شنیدن و فهمیدنه وقتی بتونم بخونم و بفهمم فوق الاده است!!! ترم جدید مهد مبارک عزیزم

شخصیت شناسی

در گذشته مادران و پدران اغلب از تنبیه و سرزنش استفاده می کردند . آنها این روش تربیتی را از والدین خود به ارث برده اند و به فرزندان منتقل کرده اند و این چرخه ادامه خواهد داشت زیرا در هیچ مدرسه و کلاس درسی به طور رسمی و فراگیر روشهای درست و صحیح فرزند پروری آموزش داده نشده . در این جا در نظر دارم در بخش های مختلف روش های فرزند پروری را به زبان ساده و کوتاه آموزش دهم. در تربیت مدرن تکنیکهایی همچون بازی ، شنیدن حرفها ، تشویق ، پاداش ، مرزگذاری ، اطاعت از قوانین ، بی اعتنایی ، تنبیه ، جبران، تذکر، محروم سازی و…. جایگزین آنها شده اند.

ایده های مامی

سلام من تو وبلاگم مسابقه عکس برای کودکان گذاشتم با جوایز ارزنده برای شرکت به وبلاگم بیایید و ثبت نام کنید منتظرتون هستم http://mamiparisa.persianblog.ir/