10 ماهگی من-1

سلام

دیدین به همین زودی ١٠ ماهه هم شدم ولی هنوز مامانم عکس جدید تو وبلاگ من نذاشتن. احتمالا قراره صبر کنم تا عکس های داماد شدنم رو بگذارن. باید یه فکری بکنم. یا زود داماد بشم و یا هم که یه شیرین کاری خیلی با حال انجام بدم که مجبور بشن عکسم رو اینجا بذارن.

الان مامان براتون همه چی رو می نویسن .

بالاخره من یعنی مامان کیاراد امروز که ٢ مرداد است آمدم که وبلاگ این پسر شیطون و باهوش رو از طلسم در بیارم و آپدیتش کنم.

شروع میکنم کم کم از کارهای ١٠ ماهگیش میگم تا هر جا که کیاراد از خواب بیدار بشه و نتونم بنویسم. دیگه صبر نخواهم کرد سر فرصت یکدفعه همه چیز رو بنویسم. شاید آهسته و پیوسته بهتره نه؟

قبل از اینکه کیاراد وارد ١١ ماهگیش بشه:

همچنان مثل قبل و شاید بهتر از سرباز های ورزیده سینه خیز میره بجای ۴ دست و پا رفتن.

اگه دستش رو به چیزی بگیره چند دقیقه میتونه خودش رو کنترل کنه ولی باسن بی انصاف شروع میکنه به چرخیدن و پسرم نمیتونه سرپا بایسته..

عاشق روروک هست و بازی گرگم به هوا که دنبالم کنه و بگیره من رو. این بازی رو بدون روروک و در حالت سینه خیز هم دوست داره انجام بده. من هم یا باید غلت بزنم یا بدوم.

٢١ خرداد طی تفتیش روزانه کیف من، یک عدد مداد و یک برگ پاکت نامه پیدا کرد و شروع کرد به نقاشی که همان پاکت بعنوان اولین اثر نقاشی استاد کیاراد در موزه هنر های نفیس کیاراد نگهداری میشه. بعد از آن تاریخ مرتب کاغذ و مداد در اختیارش میگذاریم تا اثرات نفیس تری خلق کند. اخیرا هم یک اثر فوق العاده زیبا روی سرامیک کف اتاق خلق شده که شک ندارم صاحبخانه را به وجد خواهد آورد.!

نقاشی کشیدن هایش هم مثل قاشق به دست گرفتنش با هر دو دست است و در نهایت بعد از دست به دست کردن دست چپ را مناسب میبیند.

قبلا یعنی از همان موقع که ژاپن بودیم کتاب ورق میزد ولی از اوایل خرداد که اولین کتاب های فارسی زبان اش را از خاله مصی عزیزاش هدیه گرفت، کم کم شروع کرد به خواندن و ورق زدن. یعنی کتاب را ورق میزند و با انگشت به عکسها اشاره میکند و چیزهایی می گوید. ٢ مورد را میدانم که "دیک" را برای اردک میگوید و "ایوو" را برای پیشی. گاهی هم اشاره با دست کفاف نمی کند و با سر خم می شود و صورتش را می چسباند به عکسهای کتاب.

اگر چند دقیقه با اسباب بازیها بازی کنیم تا چشمش به کتاب میفتد آن را پیش میکشد و همه آنها را ( تا الان ١٣ جلد هست) شونصد بار باید برایش بخوانیم و اجرا کنیم.

ادامه دارد......

 

/ 0 نظر / 19 بازدید