دیروز برای اولین بار خودم استکان ام رو رو برداشتم و آب خوردم و بعد گذاشتمش زمین بدون اینکه حتی یه ذره آب بریزه زمین. بعد از اینکار مامان و بابام که داشتند با تعجب به من نگاه می کردند کلی تشویقم کردند. امروز هم خودم به تنهایی آب خوردم و حتی وقتی مامانم می خواست استکانم رو بیاره بالا از دستش گرفتم و گذاشتمش زمین و بعد خودم برداشتم و آب خوردم.


وقتی به کامپیوتر اشاره می کنم و میگم "دینگ دینگ"، مامانم متوجه میشن که منظورم کنسرت محبوبم هست. اسمش یانی هست که من می گم "آنی".


به غیر از قاشق و چنگال و دست و انگشت و نون یه وسیله دیگه هم برای غذا خوردن مخصوصا ماست خوردن وجود داره که من امروز متوجه شدم. میدونین با مسواک هم میشه ماست خورد. تازه خوشمزه تر هم میشه. من امتحان کردم عالی بود...چشمک


من واکسن یک سالگیم رو زدم. ولی مثل اینکه چند تا واکسن نزده هم دارم که مربوط به تفاوت واکسن های ایران و ژاپن هست که باید بزنم.ناراحت


صدا یا ادای این حیوان ها رو بلدم: گاو، ببعی، پیشی، هاپو، زنبور، پروانه، خرچنگ، ماهی، شیر، خرس، فیل و جوجه

شعر هم فقط همون "یه توپ دارم قلقلیه..." رو بلدم. یعنی از 10 ماهگی ام به اینور شعر جدید یاد نگرفتم. وقتی هم این شعر رو می خونیم من برای "هوا میره" هر دو دستم رو بالا میبرم و برای " نمی دونم تا کجا میره"، کف هر دو دستم رو میارم بالا نشون میدم. بقیه شعر رو هم که معلومه مامان یا بابا میخونن.

ممنونم از همه که تولدم رو با حرف های خوبشون تبریک گفتند.

 

 

/ 6 نظر / 14 بازدید
bigmom

cheghadr nazi to jooje koochooloo!

لیلا مامان مارتیا

اولین قدم برداشتنهات مبارک عسلک چقدر کارهای زیادی انجام میدی

کیهان

آفرین کیاراد جونم ومن به تو افتخار می کنم!!! بعدش هم کی بیام خونه تون؟

مامان فراز

قربون این پسر بانمک توانا و باهوش برم من. به مامان بگو اسفند یادش نره[ماچ][ماچ]

ننه قدقد

تولد گل پسر مبارک باشه. من حتما قضیه ماست خودن با مسواک رو امتحان خواهم کرد چون خیلی بانمکه!